Rakieta tenisowa WILSON PRO STAFF 2016

Fani Rogera Federera z całego świata z niecierpliwością wyczekują momentu, w którym do sprzedaży wejdzie nowa rakieta tenisowa Wilson Pro Staff 2016. Jednak, czy tylko oni nie mogą się doczekać jej oficjalnej premiery? Na pewno nie.

Wielu zawodników i dobrze grających amatorów bardzo lubi grać sprzętem Wilsona z kolekcji Pro Staff.

Wilson Pro Staff to najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny model rakiet tenisowych na światowych kortach. Wieloletnia tradycja i dążenie do perfekcji sprawiło, że obecnie jest najbardziej pożądanym sprzętem tenisowym.

W projektowaniu nowej rakiety do tenisa Wilson Pro Staff udział brał sam mistrz ze Szwajcarii Roger Federer. Wkład na etapie projektowania, zawodnika urodzonego w Bazylei, był skierowany w głównej mierze na design rakiety. To właśnie Federer miał ostateczne słowo w kwestii stylu i doboru kolorów. Jeżeli chodzi o aspekty wizualne, nowa kolekcja Wilson jest jedyna w swoim rodzaju. Króluje matowa czerń i delikatne wstawki krwistej czerwieni, które podkreślają charakter rakiety. Dodatkowo model Wilson Pro Staff RF97 na ramie posiada autograf Rogera Federera.

Jak zawsze inżynierzy Wilsona przygotowali kilka wariantów rakiet tenisowych z serii, aby gracze na różnym poziomie mogli wybrać sobie sprzęt o idealnych parametrach dla ich stylu gry i stopnia zaawansowania. W gamie rakiet tenisowych Wilson Pro Staff nie zabraknie również modeli dedykowanych najmłodszym tenisistom, którzy do wyboru będą mieli dwie ramy.


Nowa kolekcja rakiet tenisowych Wilson Pro Staff liczy łącznie aż pięć seniorskich i dwie juniorskie rakiety.

  • Wilson PRO STAFF RF97 - to klasyka, czyli rakieta zwodnicza używana przez Rogera Federera.
  • Wilson PRO STAFF 97S - ten model rakiety tenisowej na pewno będzie idealnym wyborem dla graczy lubiących grać agresywanie z dużą rotacją.
  • Wilson PRO STAFF 97 - najchętniej wybierana rakieta tenisowa Wilson przez zawodników klubowych i dobrze grających amatorów.
  • Wilson PRO STAFF 97LS - rakieta tenisowa dedykowana osobom chcącym grać dynamicznie i ciągle podnosić swoje umiejętności.
  • Wilson PRO STAFF 97ULS - rakieta do tenisa Wilson z kolekcji Pro Staff o najniższej wadze, tylko 270 gram.

Uzupełnieniem całej linii będzie plecak oraz torba do tenisa Roger Federer mieszcząca do 12 rakiet.

Nowa kolekcja tenisowa Wilson Pro Staff 2016 dostępna w sklepie tenisowym www.sportclub.com.pl już na początku września 2016 roku.

pixel