Test butów do tenisa ASICS Gel Solution Speed 3

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym testem. Tym razem moje stopy poruszały się w modelu, który w stosunkowo szybkim tempie zdobył rynek. Świadczy o tym nie tylko ilość grających w nim profesjonalnych tenisistów. Czy nowa wersja butów tenisowych ASICS Gel Solution Speed będzie tak samo dobra jak ich pierwsza, czy druga generacja? O tym za chwilę.

WYGLĄD I SPECYFIKACJA

Znacie ten moment, gdy czekacie na przyjście do domu, aby szybko otworzyć karton z nowymi butami i się nimi nacieszyć?

Buty tenisowe ASICSa od wielu sezonów mi się podobały. Grałem w nich nie raz, między innymi w Solution Speed 1 z tak zwanej kolekcji Summer Pack. Oprócz rzecz jasna właściwości, to ich żywa kolorystyka do mnie przemawiała. Trzecia generacja i model, który otrzymałem, nie zawiódł moich oczekiwań. Kolory widoczne na mączce, a o twardej nawierzchni nie wspomnę, można je dostrzec z daleka.

Buty do moich stóp pasują jak ulał, mam wąskie kończyny i szukam obuwia, które będzie do nich idealnie przylegać. Dodatkowym atutem, który zawsze wyróżniał Solution Speeda jest waga, trzecia generacja w rozmiarze US 9 (42,5 EUR) waży jedyne 353 gramy.

GRA

Dopasowanie, komfort i stabilność – tak można było określać poprzednie wersje butów do tenisa ASICS Gel Solution Speed. Po założeniu trzeciej generacji, nie czuć nic innego, but bardzo dobrze przylega do stopy i podłoża podczas gry. Nie czuć, jak w wielu modelach, w których postawiono na amortyzację, utraty czucia nawierzchni.

Z amortyzacją nigdy nie miałem większego problemu. Może wybierałem tylko dobre buty lub moja waga nie przygniatała podeszwy w odpowiedni sposób.
W każdym razie i tu czuć jak dla mnie wystarczającą sprężystość.

Buty testowałem na mączce i przede wszystkim na twardej nawierzchni (rebound ace), ponieważ podeszwa była uniwersalna. W nowym modelu skupiono się głównie na zmianie konstrukcji cholewki, dla zwiększenia wytrzymałości. Poprzednie miały problem z pękaniem paneli meshowych w przedniej części.

Nie jest łatwo zrobić lekkiego, wygodnego i stabilnego buta, który dodatkowo sprosta naszym wymaganiom dotyczącym długowieczności. Testowany model ma nową cholewkę, zmiany widać na pierwszy rzut oka i moim zdaniem jest to dobry kierunek.

PODSUMOWANIE

ASICS Gel Solution Speed 3 to zdecydowanie but do tenisa! Sprawia, że nawet początkujący tenisista będzie mógł sprawnie i komfortowo poruszać się na korcie, nie czując się jak w „opancerzonym obuwiu zawodowca”. Buty zaprojektowane zostały tak, aby je założyć i grać do woli. Noga się nie męczy, stopa oddycha, a my cieszymy się z efektywnego treningu lub meczu.

Jak widać, doświadczenie zdobyte przy projektowaniu butów biegowych dało również pozytywny feedback dla inżynierów odpowiedzialnych za produkcję butów tenisowych.

Test przeprowadził TENIS EXPERT Krzysztof Bratkowski w Szczecińskim Centrum Tenisowym

pixel