Rakieta tenisowa Babolat Pure Drive 2018

#PLAYTOBEWILD – z czym kojarzy Wam się ten hashtag? Poprawna odpowiedź to nowa, jeszcze bardziej agresywna kolekcja rakiet do tenisa Babolat.

Już niedługo świat tenisowy ujrzy zupełnie nowe oblicze najbardziej popularnej rakiety tenisowej Babolat. Mowa oczywiście o kultowym modelu PURE DRIVE, który podbija serca tenisistów na całym świecie. Głównym powodem wyboru rakiet do tenisa Babolat z kolekcji PURE DRIVE była chęć gry jeszcze bardziej dynamicznie z bardzo dobrą kontrolą. W między czasie i zmianach w tej serii rakiet ta druga cecha została trochę zatracona. Jak informuje Babolat „To co staraliśmy się zmienić, to aby obok siły - która zawsze była najważniejsza w tym modelu – pojawiło się więcej czucia gry„. Przy projektowaniu nowej odsłony PURE DRIVE inżynierowie skupili się na powrocie do DNA tego modelu czyli maksymalnej siły. Aby to uzyskać zmieniono kształt otworu gromet na nowe diamentowe gromety Woofer. Taka zmiana znacznie poprawia pracę strun podczas uderzenia. Jeżeli chodzi o zmiany dotyczące gromet to nie koniec. Inżynierowie Babolat zmienili również materiał na bardziej elastyczny dzięki czemu zachodzi jeszcze bardziej odczuwalny efekt katapulty. Babolat słynie z tego, że do projektowania swojego sprzętu stara się zatrudniać wybitnych ekspertów z danej dziedziny. Zauważyć to można np. w butach tenisowych gdzie nawiązali współpracę z firmą Micheli. Przy projektowaniu nowej rakiety do tenisa Bbaolat PURE DRVIE o pomoc zgłosili się do firmy SMAC, która zajmuje się tworzeniem materiałów, głównie dla przemysłu lotniczego – współpracuje z Boingiem i Airbusem.

Współpraca z tą firma zaowocowała dopracowanie już bardzo dobrze znanej technologii CORTEX, która z roku na rok ewoluowała. Nowa technologia to CORTEX PURE FEEL dzięki, której wibracje i drgania zostały zminimalizowane do minimum. Na pewno jesteście ciekawi jak do tego doszło, więc już objaśniamy. Wszystko za sprawą połączenia cienkiego kawałka zawiesistej, elastycznej gumy z ramą rakiety umieszczonej pomiędzy warstwami grafitu. To na co bardzo często zwracamy uwagę to wygląda rakiety. Uwierzcie nam, nowa rakieta tenisowa PURE DRIVE, wygląda REWELACYJNIE! Dominującym kolorem jak przystało na serię PURE DRIVE jest kolor niebieski. Wszystkie nowe technologie są dodatkowo specjalnie uwypuklone za pomocą włókna węglowego, co sprawia, że nowa rakiet do tenisa BABOLAT PURE DRIVE wygląda jeszcze lepiej.

pixel