Piłki tenisowe

Nasza kategoria: piłki tenisowe obejmuje bardzo szeroki asortyment, który został bardzo dokładnie przemyślany i skompletowany. Oferujemy nie tylko piłki od znanych i cenionych na rynku producentów, ale zapewniamy także dużą ich różnorodność.  Odpowiednią piłkę znajdują u nas zarówno zawodowcy jak i osoby rozpoczynające przygodę z tym sportem. Aby jak najlepiej dobrać piłkę tenisową, należy najpierw poznać właściwości piłek tenisowych. Dzięki temu wybór piłki tenisowej stanie się znacznie łatwiejszy. W naszym sklepie znajdziesz piłki tenisowe uznanych marek (piłki tenisowe Babolat, piłki tenisowe Head, piłki tenisowe Tretorn i wiele innych).

Jak wybrać piłki tenisowe? Rodzaje piłek tenisowych

Piłki tenisowe dzielimy na trzy główne kategorie: piłki ciśnieniowe, piłki bezciśnieniowe i piłki gąbczaste. Różnice między nimi implikują ich zastosowanie. Piłka tenisowa bezciśnieniowa nie nadaje się do gry na treningu, z kolei piłki gąbczaste przeznaczone są głównie dla dzieci.

Piłki tenisowe ciśnieniowe

Ciśnieniowe piłki do tenisa zaprojektowane są do gry meczowej i treningowej. Piłka ciśnieniowa jest bardziej komfortowa podczas gry, a jej odbicie od nawierzchni kortu jest standardowe. Piłki tenisowe ciśnieniowe  są lżejsze od piłek bezciśnieniowych i doświadczonemu graczowi pozwalają na bardziej kontrolowane uderzenia.

Piłka tenisowa bezciśnieniowa (piłki tenisowe treningowe)

Piłki bezciśnieniowe, przeznaczone są tylko do treningu. Bezciśnieniowa piłka do tenisa odbija się wyżej niż ciśnieniowa i jest cięższa, a jej wytrzymałość jest większa niż piłki z ciśnieniem. Chociaż piłki te bardzo dobrze się odbijają to ich wadą jest słabsza kontrola nad piłką po odbiciu, w porównaniu do piłek ciśnieniowych.

Piłki gąbczaste

Piłki gąbczaste zaprojektowane są dla najmłodszych tenisistów i w stosunku do tradycyjnych piłek tenisowych są od nich wolniejsze, a odbicie jest niższe. Dzięki nim najmłodsi gracze mogą nauczyć się precyzji, zwłaszcza podczas zagrywania.

Piłka tenisowa niskociśnieniowa (Piłki tenisowe dla dzieci )

Wśród ciśnieniowych piłek do tenisa dostępne są również piłki dla dzieci o zmniejszonym odpowiednio ciśnieniu o 25%, którymi gra odbywa się na ¾ powierzchni kortu lub o 50% na ½ kortu. Piłeczki do tenisa dla dzieci to inaczej piłki niskociśnieniowe nazywane często także pikami juniorskimi. Poznaczone są one dla młodych graczy. Piłki charakteryzują się lekkością i cienkimi ściankami. Dostępne są w 3 kolorach. Piłki w kolorze czerwonym polecane są zwłaszcza dzieciom do 5 roku życia, gdyż odbijają się na ok. 105 cm. Dla dzieci nieco starszych poleca sie piłki pomarańczowe, których odbicie sięga do 120 cm. Od 9 - 10 roku życia używa się piłek zielonych, odbijających się do 1, 35 m.

Udana gra to dobrze dobrana piłka tenisowa

Piłki do tenisa ziemnego są niezwykle istotnym elementem, gdyż ich właściwości zmieniają przebieg meczu. Wpływają na szybkość odbić, możliwość kontroli i komfort gry. W naszym sklepie oferujemy różne marki piłek. W ofercie znajdują się piłki tenisowe pakowane po 3 i 4 sztuki, ale także zestaw piłeczek tenisowych pakowanych po 24, 36, 60, 72 czy nawet 144 sztuk (piłki w puszkach, tuby piłek tenisowych, piłki w kartonach, workach). Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa znajdzie u nas piłki tenisowe w dobrych cenach charakteryzujące się bardzo wysoką jakością.

pixel