Buty tenisowe

Wygodne buty tenisowe w Sport Club!

Idealnie dopasowane buty tenisowe to podstawowy element wyposażenia w torbie i na stopach każdego miłośnika tej dyscypliny sportu. A ta cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród dzieci oraz dorosłych, a kolejne sukcesy Polaków na kortach całego świata są zachętą, by zainwestować czas i energię w trening. Jak w każdym innym wypadku także tenis wymaga odpowiedniego przygotowania, sprzętu oraz garderoby. Warto pamiętać, że na pewnych elementach po prostu się nie oszczędza. W związku z tym szczególnie uważnie należy wybierać buty tenisowe, jakie oferujemy na sportclub.com.pl. Odpowiednio dobrane obuwie do tenisa zapewnia nie tylko wygodną grę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na korcie.

Jakie buty tenisowe oferujemy w Sport Club?

Komfortowe buty tenisowe to konieczność na korcie. Dlatego asortyment butów tenisowych w naszym sklepie jest naprawdę duży. Oferujemy zarówno damskie buty tenisowe, jak i męskie buty tenisowe i juniorskie buty tenisowe. Producenci proponują różnego rodzaju rozwiązania, a wszystkie są wymierną wiedzy na temat tej dyscypliny sportu oraz anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Chodzi o to, by buty do tenisa były wygodne, chroniły przed kontuzjami oraz oczywiście dobrze wyglądały i podkreślały charakterystyczny outfit. Stąd kolory, wykończenia, specjalistyczne fasony oraz podeszwy, które doskonale trzymają się powierzchni. Klasyczne buty tenisowe charakteryzują się tym, że są na tyle stabilne, by umożliwiać kontrolowany poślizg, a także zniwelować przeciążenia. Buty do tenisa ziemnego są produkowane z tkanin zapewniających optymalną termoregulację i oddychalność. Dzięki temu wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, co minimalizuje ryzyko podrażnień oraz sprawia, że można dać z siebie wszystko. Damskie buty tenisowe jak i męskie buty do tenisa takich marek jak Nike, adidas, Asics, Head, Babolat czy K-SWISS to możliwość dopasowania idealnej pary do techniki gry, potrzeb oraz rodzaju nawierzchni. To opcje dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę na korcie, jak i zawodowców. Oni doskonale wiedzą, że właściwa amortyzacja jest jednym z warunków udanej gry, sukcesu i satysfakcji. W naszej ofercie posiadamy także juniorskie buty tenisowe. Zapewniamy bardzo duży wybór, najwyższej jakości buty na wszystkie nawierzchnie kortów (buty do tenisa na hale, na korty twarde, mączkę czy trawę). Oferowane przez nas buty tenisowe znanych i cenionych na rynku producentów zadowolą z pewnością każdego z naszych klientów. Pamiętajmy: Buty tenisowe muszą być bardzo dobrze dobrane!

Jakie buty tenisowe wybrać? Najlepsze buty na korty

Jak widać, obuwie do tenisa musi być niemal szyte na miarę i z tego wynika tak duża różnorodność oferty. Każdy mecz czy trening wymaga szybkiego przemieszczania się, częstych zwrotów oraz stabilizacji na najwyższym poziomie. Tym samym nie jest wszystko jedno, co ma się na stopach. Sam tenis jest sportem bardzo dynamicznym i urazowym, więc wymaga akcesoriów najwyższej jakość, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo, a także pozwolą osiągać coraz lepsze wyniki i minimalizować straty. I choć na pierwszy rzut oka z pewnością najważniejszy jest design, np. kolor butów, to warto się pochylić nad parametrami. Osoby, które zaczynają treningi i średnio zaawansowani gracze powinni sięgać po buty do tenisa o średnim poziomie amortyzacji. Natomiast trenujący regularnie czy zawodowo oraz ci, którzy mają większą wagę, zdecydowanie pewniej poczują się w modelach o większym stopniu amortyzacji, co pozwala też ograniczyć ryzyko kontuzji oraz wpływa na samą grę, a raczej jej efekty. Kolejnym aspektem jest także rodzaj nawierzchni, na której będzie się grać. Na zamkniętych kortach sprawdzają się buty tenisowe z płaską podeszwą. Najczęściej ma ona bieżnik ułożony w jodełkę, co pozwala szybko zmieniać kierunek ruchu. Trawa będzie natomiast wymagać lepszej przyczepności. Są dostępne także buty do gry w tenisa z podeszwą uniwersalną. Uniwersalne buty sprawdzą się na rozmaitych nawierzchniach, więc można mieć jedną ulubioną parę. Zobacz, które buty do tenisa będą najlepsze dla Ciebie. Jeżeli dobór butów tenisowych jest dla Ciebie problemem, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Chętnie pomożemy wybrać profesjonalny but tenisowy.

pixel