Wymiany, zwroty i reklamacje

WYMIANA KROK PO KROKU

1. Sprawdź, czy w naszej aktualnej ofercie znajduje się rozmiar lub kolor produktu, na które chcesz dokonać wymiany.

2. Następnie złóż nowe zamówienie na ten produkt/produkty. W polu „Uwagi dla sklepu” wpisz adnotację „WYMIANA DO ZAMÓWIENIA NR..……”. W ten sposób dokonasz jego „rezerwacji”.

3. Dołącz do przesyłki z towarem, który chcesz wymienić dowód zakupu lub jego kopię.

4. Zwracany do nas towar musi być:
- w niepogorszonym stanie, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu,
- posiadać oryginalne metki

5. Zwracany przez Klienta towar powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu, w miarę możliwości towar powinien być opakowany w oryginalne opakowanie. Informujemy, że na produkcie oraz oryginalnym opakowaniu nie mogą być widoczne żadne ślady użytkowania. Uszkodzony, niekompletny lub pobrudzony asortyment (dotyczy również opakowania) nie podlega zwrotowi ani wymianie i zostanie odesłany do Klienta na jego koszt. Przy dokonywaniu zwrotu lub wymiany prosimy zapakować produkt z oryginalnym pudełkiem/folią w dodatkowe opakowanie, które chroni przed zniszczeniem podczas transportu. Naklejanie taśmy na oryginalne pudełko/folię jest niedopuszczalne i będzie traktowane jako uszkodzenie produktu.

6. Przesyłkę odeślij do nas na adres:

Sport Club Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 127
70-490 Szczecin
z dopiskiem „Wymiana towaru”

Konsument odsyła rzeczy będące przedmiotem umowy, od której odstąpił na własny koszt i ryzyko.

7. Koszt ponownej wysyłki towaru na wymianę (przy produktach na kwotę poniżej 299 zł):

- przesyłka poprzez Paczkomaty InPost przy zapłacie na konto bankowe - 17 zł
- przesyłka kurierska przy zapłacie na konto bankowe – 17 zł
- przesyłka kurierska za pobraniem – 19 zł

8. Koszty przesyłki przy zapłacie na konto bankowe lub jeśli nowo zamawiany towar jest droższy od towaru wymienianego, prosimy o przelanie na nasze konto różnicy w cenie. W tytule przelewu należy wpisać „WYRÓWNANIE DO ZAMÓWIENIA NR.……”

Sport Club Sp. z o.o.
Wojska Polskiego 127
70-490 Szczecin

NIP: 8522473374
KRS: 0000249902
REGON: 320159000
Numer konta do wpłat: 97105015591000002303791962
SWIFT: INGBPLPW
Nasz bank: ING BANK ŚLĄSKI O/SZCZECIN

9. W przypadku, gdy w przeciągu 10 dni roboczych od dnia zatwierdzenia zamówienia na wymianę nie wpłynie przelew pokrywający koszty wysyłki lub wynikającą różnicę, zamówienie zostanie anulowane a wartość za przysłany produkt zostanie zwrócona na konto bankowe Klienta.

10. Gdy towar na wymianę jest tańszy od wymienianego, w ciągu 14 dni (roboczych) od dnia otrzymania przez nas wymienianego towaru, zwrócimy różnicę. Pieniądze zostaną przelane na numer konta podany w Formularzu Wymiany

11. Jeśli na naszej stronie nie jest dostępny interesujący cię rozmiar/model, oznacza to, że wymiana nie będzie możliwa. Możesz wówczas wymienić zakupioną rzecz na inną, lub odstąpić od umowy.

12. Procedura wymiany towaru zgodnie z Regulaminem może trwać do 7 dni.

13. Paczka z wymienianym towarem, odesłana na nasz koszt nie zostanie przyjęta. Nie odbieramy przesyłek wysłanych do Paczkomatów.

ZWROT TOWARU (Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość)

W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a Klient jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Wraz z odsyłanym produktem lub produktami Klient jest zobowiązany zwrócić wszelkie produkty, które otrzymał gratisowo.

Klient, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni od daty wydania towaru. Oświadczenie (pobierz) można złożyć wysyłając mail na adres salon@sportclub.com.pl lub drogą pocztową na adres: Sport Club sp. z o.o. ul. Wojska Polskiego 127, 70-490 Szczecin. W przypadku odstąpienia przez Konsumenta od umowy na zasadach opisanych powyżej, jest on zobowiązany do zwrotu produktów objętych umową, od której odstąpił. Zwrot powinien nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy, na wskazany adres Sport Club Sp. z o.o.

Przy zakupie dokonanym internetowo z odbiorem osobistym w sklepie stacjonarnym po odejściu od kasy nie ma możliwości zwrotu towaru. Istniej możliwość rezygnacji z zamówienia na miejscu w sklepie stacjonarnym po obejrzeniu i przymierzeniu produktu. Klient może zrezygnować z zakupu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, lub po zawartej transakcji wymienić dany produkt na taki sam np. w innym rozmiarze w tej samej cenie, bądź całkowicie inny z możliwością dopłaty. Wszystkie produkty zakupione w sklepach stacjonarnych, które będą odsyłane do magazynu głównego w Szczecinie jako zwrot towaru zostaną automatycznie odesłane do sklepu stacjonarnego, w którym zostały zakupione bez możliwości zwrotu kosztów wysyłki.

 

PROCEDURA DLA KLIENTÓW ZAREJESTROWANYCH:

Wygeneruj formularz zwrotu w naszym sklepie (zaloguj się i kliknij w link: wygeneruj zwrot)

1. Wybierz zamówienie, w którym znajduje się towar do zwrotu, a następnie kliknij „dodaj zwrot”.
2. Wybierz towar, który chcesz zwrócić i przejdź dalej.
3. Wybierz sposób zwrotu towaru „Skorzystam z przesyłek sklepu” - możesz wybrać tylko jeśli zgadzasz się na potrącenie kwoty 9,23 z VAT z przelewu zwrotnego do Ciebie i chcesz ją nadać w placówce Poczty Polskiej. Kurier nie przyjedzie po odbiór przesyłki. Towar będzie należało dostarczyć do wybranego urzędu Poczty Polskiej.
4. Następnie dodaj zgłoszenie zwrotu.
5. Wydrukuj zgłoszenie zwrotu.
6. Podpisz formularz zwrotu i dołącz go do paczki ze zwracanym towarem. Pamiętaj, aby także dołączyć dowód zakupu lub jego kopię.
7. Paczkę z wydrukowaną etykietą dostarcz do wybranej placówki Poczty Polskiej.
Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów 60 cm x 50 cm x 35 cm oraz wagi 30 kg.

 

PROCEDURA DLA KLIENTÓW NIEZAREJESTROWANYCH:

1. Wypełnij formularz zwrotu kliknij tu aby pobrać formularz, w którym zawarte będzie wskazanie produktu/produktów, na które ma nastąpić zwrot.
2. Dołącz do przesyłki z towarem, który chcesz zwrócić następujące dokumenty:
- wypełniony formularz zwrotu
- dowód zakupu lub jego kopię
3. Przesyłkę odeślij do nas na adres:

Sport Club Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 127
70-490 Szczecin
z dopiskiem „Zwrot towaru”


Zwracany do nas towar musi być w niepogorszonym stanie, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu oraz posiadać oryginalne metki.

Zwracany przez Klienta towar powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu, w miarę możliwości towar powinien być opakowany w oryginalne opakowanie. Informujemy, że na produkcie oraz oryginalnym opakowaniu nie mogą być widoczne żadne ślady użytkowania. Uszkodzony, niekompletny lub pobrudzony asortyment (dotyczy również opakowania) nie podlega zwrotowi ani wymianie i zostanie odesłany do Klienta na jego koszt. Przy dokonywaniu zwrotu lub wymiany prosimy zapakować produkt z oryginalnym pudełkiem/folią w dodatkowe opakowanie, które chroni przed zniszczeniem podczas transportu. Naklejanie taśmy na oryginalne pudełko/folię jest niedopuszczalne i będzie traktowane jako uszkodzenie produktu.

Konsument odsyła rzeczy będące przedmiotem umowy, od której odstąpił na własny koszt i ryzyko.
Sport Club Sp. z o.o. dokona niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania zwracanego towaru od Klienta, zwrotu zapłaty wraz z kosztami dostawy (tylko w przypadku zwrotu całkowitego) na wskazany przez Klienta rachunek bankowy.
Paczka ze zwracanym towarem, odesłana na nasz koszt nie zostanie przyjęta. Nie odbieramy przesyłek wysłanych do Paczkomatów.

WARUNKI GWARANCJI I REKLAMACJI

1. Każdy zakupiony towar podlega 2-letniej gwarancji producenta:
- naprawa gwarancyjna nie obejmuje czynności przewidzianych w instrukcji obsługi lub instalacji, do wykonania których zobowiązany jest Użytkownik we własnym zakresie i na własny koszt,
- gwarancja obejmuje usterki sprzętu wynikłe w trakcie prawidłowej eksploatacji lub spowodowane defektami produkcyjnymi i nie stosuje się do materiałów eksploatacyjnych lub innego wyposażenia dodatkowego,
- gwarancji nie podlegają wszelkie uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia, obtarcia, rozcięcia itp.) oraz uszkodzenia spowodowane niedbałym lub niewłaściwym, niezgodnym z przeznaczeniem użytkowaniem,
- reklamacji może dokonać tylko zamawiający.

2. Wypełnij formularz reklamacyjny: kliknij tu aby pobrać formularz

3. Dołącz do przesyłki z reklamowanym produktem (wraz z pełnym wyposażeniem) następujące dokumenty:
- wypełniony formularz reklamacyjny
- dowód zakupu lub jego kopię, kartę gwarancyjną (w przypadku jej wydania), dokładny opis usterki, swoje dane osobowe i kontakt np. telefon, mail.
Reklamacje nie zawierające powyższych dokumentów nie będą realizowane do czasu ich dostarczenia.

4. Przesyłkę odeślij do nas na adres:

Sport Club Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 127
70-490 Szczecin
z dopiskiem „Reklamacja”

Koszty związane z wysyłką reklamacji ponosi kupujący. W przypadku uznania zgłoszenia, są one zwracane na podstawie załączonego do przesyłki potwierdzenia wniesionej opłaty.

5. Wszelkie informacje dotyczące złożonej reklamacji kierowane będą na podany przez Państwa w formularzu reklamacyjnym adres e-mail. Czas rozpatrywania reklamacji wynosi 14 dni. Termin ten dotyczy poinformowania klienta o sposobie rozpatrzenia reklamacji. Zapytania o status rozpatrywanych reklamacji oraz dodatkowe pytania można kierować bezpośrednio pod adres: reklamacje@sportclub.com.pl.
Kontakt z działem reklamacji jest możliwy wyłącznie drogą mailową.

6. Informujemy, że produkty przesyłane w ramach reklamacji, muszą spełniać podstawowe wymogi higieniczne. Klient ma obowiązek przedłożyć reklamowany towar czysty, bez zabrudzeń oraz higienicznie nieszkodliwy, tj. również niewydzielający nieprzyjemnych zapachów. Reklamacja asortymentu przesłanego przez klienta, który nie przestrzega zasad higieny, nie zostanie rozpatrzona.

pixel