Rakiety do tenisa

Rakiety do tenisa

Najwyższej jakości rakiety tenisowe to podstawowy element tej wyjątkowej i popularnej dyscypliny sportu. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani dokładają więc starań, by dopasować sprzęt do swoich możliwości i predyspozycji. Bez problemu można więc znaleźć propozycje najlepszych marek oraz skorzystać z profesjonalnego doradztwa. I choć podstawą wyposażenia są rakiety do tenisa, jakie oferujemy na sportclub.com.pl, to warto pamiętać o tym, że na treningu czy zawodach przydadzą się również bluzy, koszulki, spodenki oraz wszelkie niezbędne akcesoria. To dyscyplina, która poza atrakcyjnym outfitem oraz szeregiem zasad wymaga bardzo dobrej sprawności oraz regularnych ćwiczeń. Z drugiej strony sukcesy Polaków są też zachętą, by wybrać się na kort oraz oczywiście zapisać dziecko i zainwestować w karierę.

Jakie rakiety tenisowe wybrać?

Dobrze dobrane rakiety tenisowe to niezwykle ważny element treningu i mogą znacznie wpłynąć na osiągane rezultaty. Tym samym na motywację i satysfakcję, by starać się dalej i intensywnie pracować. W naszym sklepie znaleźć można szereg propozycji renomowanych firm i najprościej jest je podzielić na sprzęt dla początkujących oraz zaawansowanych tenisistów. Rozmiary, jakimi są oznaczane rakiety do tenisa, najczęściej podawane są w calach. W zależności od poziomu zaawansowania będzie się wybierać dodatki o różnej wielkości główki. Poza tym warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego sprzęt jest wykonany. Producenci sięgają po grafit, aluminium oraz ich kompozyty. Doświadczeni tenisiści chętnie sięgają po pierwszą opcję. Grafitowa rakieta tenisowa jest lekka oraz doskonale pochłania drgania. Sprzęt aluminiowy natomiast jest cięższy i sprawdzi się doskonale u początkujących graczy.

Opcje dla początkujących i zaawansowanych

Dobierając rakiety tenisowe, szczególną uwagę należy zwrócić na długość uchwytu oraz wielkość główki. Gra musi być komfortowa i efektywna, bo tylko wówczas będzie można doskonalić umiejętności. Początkujący gracze powinni wybierać rakiety do tenisa, które mają wielkość główki o powierzchni do 103 cali kwadratowych. To optymalny średni rozmiar. Bardziej zaawansowani tenisiści mają już swoje strategie oraz zdecydowanie lepsze umiejętności i do nich dobierają parametry sprzętu. W przypadku osób dorosłych najczęściej sięga się po dodatki o długości 27 cali.

Warto zwrócić uwagę, że gracze średniozaawansowani mogą wybierać rakiety o mniejszej główce. Pozwala ona mieć większą kontrolę nad siłą uderzenia. Poza tym można również wybrać cięższy sprzęt. Jak widać, konkretna rakieta nie jest rozwiązaniem na cały cykl kształcenia, ponieważ zmienia się sposób gry, preferencje i oczekiwania. Stąd też tak duża różnorodność modeli dostępnych w sklepie.

Modny i efektowny sport

Najczęściej więc profesjonalna rakieta do tenisa jest dobierana do indywidualnych wymagań. Gracze chcą mieć kontrolę nad mocą uderzenia, by osiągać jak najlepsze efekty i oczywiście wygrywać mecze stosując rozmaite techniki. Można więc wybierać sprzęt o coraz mniejszej główce i węższej ramie, a także zmieniać naciąg rakiety. W ten sposób można też uporać się z różnego rodzaju trudnościami na korcie. Z drugiej strony gracze chętnie sięgają po propozycje sprawdzonych marek takich jak na przykład Babolat, Dunlop, Head, Wilson, Yonex. Sprawdź, która rakieta do tenis będzie najlepsza dla Ciebie.

 

Tagi : rakiety do tenisa rakiety tenisowe cena rakiety tenisowej profesjonalna rakieta do tenisa profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego profesjonalna rakieta tenisowa profesjonalne rakiety do tenisa ziemnego profesjonalne rakiety tenisowe rakieta do tenisa rakieta do tenisa profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego rakieta do tenisa ziemnego rakieta tenis rakieta tenis ziemny rakieta tenisowa rakieta tenisowa cena rakieta tenisowa dla początkujących rakieta tenisowa profesjonalna rakiety do tenisa ziemnego rakiety do tenisa ziemnego dla dorosłych rakiety sklep rakiety tenis rakiety tenisowe sklep rakiety tenisowe wyprzedaż sklep rakiety tenisowe sklep z rakietami tenisowymi tenis rakieta tenis rakiety tenis ziemny rakieta tenis ziemny rakiety

pixel