Rakiety tenisowe dla dzieci i juniorskie

Rakiety do tenisa - dziecięce i dla juniorów

Interesująca rozgrywka w tenisa zaczyna się od wyboru odpowiedniej rakiety – w tej kwestii nie ma miejsca na kompromisy! Również, jeśli mowa o pierwszej rakiecie małego miłośnika tenisa, który dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Odpowiednio dobrana rakieta to połowa sukcesu! Rakiety tenisowe juniorskie stanowią bogaty zbiór. Jaki model rakiety dziecięcej wybrać? Na jaki rozmiar rakiety tenisowej się zdecydować? to nie łatwe, jednak nie trzeba się o to absolutnie martwić, mając do czynienia z ofertą, jaką przygotował nasz sklep tenisowy! W naszym sklepie znajdziesz rakiety juniorskie renomowanych marek, a nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiednią rakietę dla Twojego dziecka!

Dlaczego wybór odpowiedniej rakiety tenisowej dla dzieci jest tak ważny?

Pierwszy kontakt z daną dyscypliną sportu jest bardzo ważny. To od niego w dużej mierze zależy, czy dziecko polubi konkretna aktywność, czy jednak nie. Rakiety tenisowe dla dzieci są odpowiednio przystosowane do możliwości młodych graczy; ich siły, wieku, wysokości, ale także umiejętności. Wybór rakiety juniorskiej ma zatem duże znaczenie. Odpowiedni rozmiar rakiety zapewni dziecku komfort i zagwarantuje więcej frajdy na korcie! Odpowiednie rakiety tenisowe, zapewniają nie tylko więcej dobrej zabawy, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Jeżeli dobór rakiety będzie zły może skutkować to frustracją, niepowodzeniami na korcie, a także możliwością kontuzji. Dzieci grające w tenisa z nieodpowiednio dobraną rakietą mogą wypracować sobie także szereg negatywnych nawyków podczas rozgrywki, które w konsekwencji będą znacznie utrudniały osiąganie sportowych celów.

Rakiety tenisowe juniorskie w Sport Club!

Chcesz zakupić rakietę do tenisa dla swojego dziecka? W naszym sklepie możesz dobrać rakietę tenisową odpowiednią do wieku i umiejętności swojego dziecka. To bogaty wybór rakiet dla juniorów, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego smyka oraz jego rodziców. Mały tenisista doceni od pierwszego momentu łatwość manewrowania wybraną rakietą oraz wygodę chwytu, a rodzice – atrakcyjną cenę i solidność produktu. Jedno jest pewne: bez względu na to, jaka to ma być rakieta tenisowa juniorska – w naszym asortymencie znajdzie się na 100% ta odpowiadająca na oczekiwania!

Wszystkie rakiety tenisowe, jakie można u nas znaleźć, pochodzą od renomowanych producentów, którzy znają się na temacie najlepiej: rakiety tenisowe Babolat, Head, Yonex czy Tecnifibre. Seria dla tenisa juniorskiego została pomyślana dokładnie tak, aby odpowiadać na potrzeby mniejszych dłoni, równocześnie stwarzając warunki pozwalające na zaszczepienie w dziecku pasji do tego sportu. Doskonale wiemy, jak ważny jest także materiał w rakiecie, dlatego oferujemy m.in. rakiety tenisowe grafitowe. Rakiety juniorskie z kompozytu grafitowego są bardzo trwałe, wytrzymałe, lekkie, a także doskonale pochłaniają drgania. Bardzo ważną jest także długość rakiety. Dlatego, dla danego przedziału wzrostowego dziecka wybiera się odpowiednie modele rakiet. Modele rakiet tenisowych dla dzieci mierzą od 17 do 26 cali , dzięki czemu można zakupić u nas rakiety tenisowe juniorskie dla maluchów poniżej 89 cm, a także dla dzieci o wzroście do 165 cm.

Budowa i materiały są na wysokim poziomie w każdym proponowanym przez nas modelu. Zachęcamy jednak do zapoznania się ze szczegółami podanymi w opisach produktów, aby mieć pewność, iż wybrany model jest odpowiednio dopasowany do gabarytów dziecka. To ma duży wpływ na przyjemność użytkowania rakiety, jak i oczywiście skuteczność samej gry, warto więc dobrze się przyjrzeć tym parametrom i wybrać właściwą rakietę dla dziecka. Jeżeli dobór rozmiaru rakiety juniorskiej przysparza Państwu problemów, zachęcamy do kontaktu.

pixel