Owijki wierzchnie

Zapraszamy do odkrycia tajemnicy, jaką jest owijka tenisowa wierzchnia-zewnętrzna!

To niepozorna, ale niezwykle istotna część twojej rakiety tenisowej, która może znacząco poprawić twoją grę.Owijka tenisowa wierzchnia-zewnętrzna to ta cienka, syntetyczna tasiemka, którą zawijasz na bazową owijkę rakiety. Jej rola jest kluczowa – zapewnia doskonały chwyt, redukuje drgania i chroni podstawową owijkę przed nadmiernym zużyciem. Ale to nie wszystko! Dzięki owijce wierzchniej możesz lepiej kontrolować wilgoć i zapewnić sobie pewniejszy chwyt, co jest istotne szczególnie podczas długich meczów.
Gdy wybierasz owijkę, zwróć uwagę na jej grubość. Im cieńsza, tym lepsze czucie kątów rączki, co przekłada się na doskonałą kontrolę i precyzję. Grubszą owijkę wybierają ci, którzy stawiają na wygodę, ale kosztem nieco mniejszej precyzji.
Następnie warto zwrócić uwagę na powierzchnię owijki. Klejące się materiały gwarantują pewny chwyt, zapobiegając obracaniu się rakiety w dłoni. Z kolei sucha powierzchnia lepiej pochłania pot, co jest idealne dla graczy o większej potliwości dłoni.
Ostatnią, ale równie ważną cechą są perforacje – małe dziurki w owijce, które pomagają w odprowadzaniu potu, zapobiegając ślizganiu się rakiety w dłoni.
W sklepie Sport Club czeka na ciebie bogaty wybór owijek tenisowych w atrakcyjnych cenach. Oferujemy produkty najwyższej jakości od renomowanych marek, takich jak Babolat MSV, Yonex, Tecnifibre Head, czy Toalson. Znajdziesz u nas owijki w różnorodnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swojej rakiety tenisowej lub stroju. Odkryj tajemnicę doskonałej gry dzięki odpowiednio dobranym owijkom!
pixel