Rakiety tenisowe Prince

Historia marki prince

Założona w 1970 roku przez Roberta McClure w Princeton, New Jersey, firma Prince początkowo skupiała się na produkcji piłek i maszyn do ich podawania. Pierwsze kroki firmy, w tym konstrukcja maszyny "Little Prince", zainicjowały działalność przedsiębiorstwa, które z czasem stało się jednym z liderów w produkcji sprzętu tenisowego. Po sprzedaży swojego biznesu Howard Head, założyciel firmy Head, nabył większościowy pakiet udziałów w Prince, przyczyniając się do wprowadzenia innowacji, w tym rakiet z większymi główkami.

W 1976 roku Prince uzyskał patent na rakiety tenisowe z główkami o powierzchni 95-135 cali kwadratowych. Jego prace nad modelem Prince Original Graphite zapoczątkowały kariery takich gwiazd, jak Andre Agassi czy Monica Seles. Rakieta ta, razem z modelem Prince Woodie, stanowiła pomost między rakietami drewnianymi a grafitowymi. W latach 80. marka Prince stała się jednym z liderów na rynku tenisowym produkując nie tylko rakiety do tenisa ,ale także akcesoria tenisowe.W 2005 roku, Prince wprowadził rewolucyjną technologię O-portów, zastępując tradycyjne przelotki w rakietach, co pozwoliło na zwiększenie ruchu strun, a tym samym polepszenie sweetspot i rotacji piłki. Maria Sharapova, korzystając z tych rakiet, odniosła zwycięstwa w turniejach US Open i Australian Open.

Rakiety Tenisowe Prince

Obecnie, rakiety tenisowe Prince charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyciągają zarówno amatorów, jak i profesjonalistów(seniorskie rakiety). Prince posiada duży wybór rakiet tenisowych ,ale to nie tylko rakiety do tenisa dla dorosłych. Prince posiada w ofercie także rakiety juniorskie z serii prince junior. Rakiety marki Prince, takie jak Prince Original Graphite czy Prince Tour, cechuje wysoka jakość i nowoczesne technologie, które sprawiają, że są one wyborem numer jeden dla wielu graczy.

Prince Original Graphite, znany również jako Prince Original, jest ceniony za swoją stabilność i doskonałe właściwości gry, co czyni go klasycznym wyborem wśród doświadczonych graczy. Technologia O-porty, nadal obecna w wielu modelach, pozwala na płynniejszy i bardziej kontrolowany ruch strun, co zwiększa precyzję i moc uderzeń.

Technologia TeXtreme®-Innowacyjna Konstrukcja Włókna Węglowego

Technologia TeXtreme® to jedna z kluczowych innowacji wprowadzonych przez markę Prince w swoich rakietach tenisowych. Jest to zaawansowana forma włókna węglowego, która znacząco poprawia wydajność i trwałość rakiet. TeXtreme® polega na użyciu cieńszych, płaskich włókien węglowych ułożonych w sposób, który zwiększa ich sztywność przy jednoczesnym zmniejszeniu masy rakiet.Dzięki tej technologii rakiety tenisowe Prince zyskują na sztywności, co przekłada się na większą stabilność uderzeń bez dodatkowego obciążenia. Lepsza stabilność oznacza także lepszą kontrolę nad piłką i precyzyjniejsze uderzenia, co jest istotne w grze na każdym poziomie zaawansowania. Dodatkowo, zastosowanie TeXtreme® redukuje wibracje, co przyczynia się do większego komfortu gry i zmniejsza ryzyko kontuzji.Rakiety wyposażone w technologię TeXtreme® są szczególnie cenione przez graczy za ich wytrzymałość i zdolność do przekazywania większej mocy przy mniejszym wysiłku. Technologia ta to świetny przykład, jak nowoczesne materiały mogą wpłynąć na poprawę osiągów sprzętu sportowego, czyniąc go bardziej efektywnym i przyjemnym w użytkowaniu.

Nowość firmy prince

Najnowsze rakiety Prince, takie jak Prince Beast czy Prince Warrior czy rakiety do tenisa PRINCE by Hydrogen kontynuują tradycję marki, wprowadzając nowoczesne rozwiązania dla dzisiejszego rynku. Każda nowoczesna rakieta tenisowa Prince jest zaprojektowana z myślą o maksymalnym wykorzystaniu potencjału gracza, oferując zarówno moc, jak i kontrolę nad grą.

Odkryjcie bogatą historię i najnowsze innowacje w ofercie rakiet Prince, które łączą tradycję z nowoczesnością, dostarczając sprzęt, który jest wyborem profesjonalistów na całym świecie.

pixel