Rakieta tenisowa HEAD MXG3 i MXG5

Postęp technologiczny i rozwój w XXI jest na bardzo wysokim poziomie. Prym w tym wiodą kraje azjatyckie i Stany Zjednoczone. Producenci i konstruktorzy prześcigają się w doborze nowych materiałów, technologii i funkcjonalności, a wszystko to po to aby konsument mógł otrzymać za każdym razem jeszcze lepszy produkt.

Na ranku tenisowym z roku na rok przybywa coraz więcej nowych producentów, a co za tym idzie nowych rozwiązań. Jeszcze kilkanaście lat temu nikomu nie przeszłoby przez myśl, że może być tyle różnych materiałów użytych do produkcji ramy, wiele systemów poprawiających komfort gry oraz innowacyjnych technologii pozwalających np. zliczać czas gry czy ilość uderzeń. Tym razem jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu tenisowego na świecie firma HEAD wkracza na rynek tenisowy z zupełną nowością – reklamują swój projekty tymi słowami „ZAPROJEKTOWANA JAK ŻADNA INNA” Co to może oznaczać ? Jesteście ciekawi? Możemy Wam w tajemnicy zdradzić kilka faktów.

Do tej pory rakiety tenisowe oferowały moc lub kontrolę. Inżynierowie z firmy HEAD byli zdeterminowani aby połączyć te dwie cechy w jednej rakiecie. Dzięki wielu badaniom i ciągłemu rozwojowi udało się skonstruować fenomenalną rakietę o nazwie HEAD MXG. Rewolucyjna technologia MXG to połączenie dwóch materiałów: dobrze znanego GRAPHEN’u i MAGNEZU. Takie połączenie zapewnia idealny balans pomiędzy mocą i kontrolą.

Sekret „mocy pod kontrolą” leży w innowacyjnym mostku wykonanym z MAGNEZU, dzięki któremu ułatwione jest poruszanie się strun pionowych. Przekłada się to na większy sweet spot i moc.


MXG to połączenie magnezu i technologii Graphene Touch zapewniające doskonały balans pomiędzy mocą i kontrolą, niedostępny w żadnej innej rakiecie. Sztywność mostka magnezowego zabezpiecza główkę rakiety przed deformacją i gwarantuje pełną kontrolę przy każdym uderzeniu.

Jedno jest pewne, do wyboru tenisiści będą mieli dwa modele. Model MXG5 to rakieta do tenisa z większą główką i z wagą nie przekraczającą 285 gram. HEAD MXG5 to model skierowany dla graczy z średnim zamachem. Druga propozycja to HEAD MXG3 - rakieta dla zaawansowanych tenisistów, którzy za pomocą nowoczesnej technologii pragną poprawić swoją grę i doświadczyć niebywałej mocy pod kontrolą zarówno podczas turnieju jak i treningu na korcie.

HEAD MXG to moc pod kontrolą jakiej nie zapewnia żadna inna rakieta. Oficjalna premiera nowych rakiet do tenisa HEAD MXG3 oraz HEAD MXG5 zaplanowana jest na 5 maja 2017.

pixel