Test butów tenisowych HEAD NZZZO TEAM

Dzięki uprzejmości sklepu tenisowego sportclub.com.pl oraz marce HEAD otrzymałam do przetestowania kolejny model butów do tenisa. Tym razem były to buty tenisowe Head Nzzzo Team przystosowane na wszystkie rodzaje nawierzchni. Już z początku miały u mnie dość wysoko podniesioną poprzeczkę, a to za sprawą mojego poprzedniego testu butów tenisowych Asics Gel Resolution 7, którymi byłam zachwycona.


Wygląd i specyfika

Na pierwszy rzut oka buty do tenisa Head Nzzzo Team wyglądają dość masywnie, jednak gdy po raz pierwszy przymierzyłam je, ku mojemu zaskoczeniu buty okazały się naprawdę lekkie. Testowany model butów do tenisa wygląda bardzo atrakcyjnie dzięki połączeniu stonowanych odcieni koloru niebieskiego. Ciekawa morska barwa przykuwa wzrok, ale przy tym nie wyróżnia się za bardzo w trakcie gry. Buty tenisowe HEAD są dość szerokie, dzięki czemu stopa swobodnie układa się w środku, a przewiewna siatka znajdująca się w górnej części obuwia sprawia, że noga cały czas oddycha. Elementy te przyczyniają się do odczuwania dużego komfortu podczas gry.


Gra

Moje pierwsze wrażenia z gry były mieszane. Z jednej strony czułam, że buty są bardzo stabilne i dobrze amortyzują każdy ruch oraz lądowanie stopy na korcie, a z drugiej brakowało mi trochę sprężystości i elastyczności podczas poruszania się. Buty do tenisa Head Nzzzo Team są dość twarde w środku, dlatego przy pierwszej grze może wydawać się, że buty są nieco sztywne. Potrzebowałam kilku godzin więcej aby się do nich przekonać i rozegrać. Kiedy już moja stopa przyzwyczaiła się do obuwia, mogłam zauważyć szereg walorów, jakimi są bardzo dobra przyczepność, co sprawia, że buty są „zwrotne i energiczne”. Test przeprowadzałam na nawierzchni ceglastej i pomimo, iż jest to podeszwa uniwersalna to doślizgi są kontrolowane.

Charakterystycznym i bardzo odczuwalnym dla mnie elementem Head Nzzzo Team była duża stabilizacja i sztywność pięty, przechodząca także dalej na śródstopie, następnie rozluźniająca się w przedniej części stopy. Dzięki temu ciężar ciała odpowiednio rozkłada się i stopa nie męczy się szybko.


Podsumowanie

Buty tenisowe Head Nzzzo Team dostosowane są dla osób zarówno z szerszą, jak i węższą stopą. Energiczni tenisiści szukający w butach szybkości oraz zwrotności, z pewnością odnajdą je w tym modelu. Obuwie jest wytrzymałe i sprawdzi się doskonale na treningach, jak i również na zawodach. Ja osobiście preferuję bardziej sprężyste i miękkie buty, jednak ten model na pewno znajdzie swoich zwolenników, zwłaszcza wśród osób dobrze poruszających się po korcie i chcących zachować kontrolę przy każdym ruchu.

Test przeprowadziła Magdalena Kałasz

pixel