Test rakiety tenisowej Yonex Vcore Duel G100 (300G)

Marka rakiet tenisowych Yonex wywodząca się z kraju kwitnącej wiśni co roku zwiększa swoją popularność, a sukcesy Wawriniki, czy Kerber (niedawno wygrała US OPEN) pomagają w jej propagowaniu. Dla mnie jednak wzrost zainteresowania wiąże się głównie z coraz lepszymi produktami.

Blisko od sześciu miesięcy gram rakietą do tenisa Ezone DR100, dlatego przed testem Vcore Duel G100 byłem ciekawy, czym różnią się oba modele.


PIERWSZE WRAŻENIA

O wyglądzie rakiety tenisowej nie ma sensu za dużo pisać. Japoński sprzęt od zawsze charakteryzował się doskonałym wykończeniem. Przyznam, że nie wszystkie wzory Yonexów mi się podobały. Jednak Vcore na pewno można zaliczyć do grupy ładnych rakiet do tenisa. Już od długiego czasu nie widziałem rakiety tenisowej od topowych producentów, którą mógłbym skrytykować za jakość wykonania, czy dobór materiałów.


WRAŻENIA Z GRY

Rakiety do tenisa ważące do 300 gram to najczęściej wybierane produkty przez amatorów. Na rynku jest wiele propozycji i ciężko jest wybrać tą idealną ramę dla siebie. Yonex Vcore Duel G100 to bez dwóch zdań stabilna rakieta tenisowa, która gwarantuje większą kontrolę i czucie niż wcześniej wspomniany Yonex Ezone DR100.

Jeżeli Twoja gra opiera się na częstej grze przy siatce, grze slajsem, to zdecydowanie polecam rakietę do tenisa Yonex Vcore Duel G100. Dzięki wysokiej stabilności oraz cieńszej ramie jest bardziej manewrowa niż jej żółta siostra. Gra slajsem jest znacznie bardziej przyjemna, czuć piłkę na naciągu tenisowym, więc uderzenie jest o wiele bardziej efektywne. Lepszą manewrowość gwarantuje niższy swingweight. W przypadku Yonex Vcore Duel G100 wynosi w okolicach 314, a u Ezone DR100 to 326.

Obydwie rakiety do tenisa marki Yonex zaprojektowane są z myślą o osobach ze średnim zamachem, podzieliłbym je jednak na dodatkowo szybki (Vcore G100) i wolniejszy zamach (Ezone DR100). Dlaczego, skoro Vcore jest bardziej manewrowa? Otóż Yonex Ezone DR100 jest bardziej dynamiczną rakietą. Czuć to przede wszystkim przy serwowaniu oraz uderzeniach oburęcznym backhandem. Yonex Ezone, moim zdaniem, daje więcej rotacji i siły, to głównie z sprawą wyższej sztywności ramy, która w przypadku tych dwóch rakiet jest kluczem do rozszyfrowania ich przeznaczenia.


PODSUMOWANIE

Rakieta do tenisa Yonex Vcore G100 to ciekawa propozycja dla fanów Stana Wawrinki i osób z jednoręcznym backhandem (większy zasięg). Zaprojektowana jest dla tenisistów ze średnim zamachem oraz osób mniej spóźniających się do uderzenia. Piłki trafiane w sweet charakteryzują się większym czuciem i kontrolą. Test uważam za przyjemny, pomimo tego pozostanę jednak przy swoim wcześniejszym wyborze - Ezone DR100.

Test przeprowadził TENIS EXPERT Krzysztof Bratkowski

pixel