Zawodnicy tenisowi

Tenis ziemny jest jednym z najstarszych sportów. Już w 1896 stał się dyscypliną na letnich igrzyskach olimpijskich. Od samego początku skupiał bardzo dużo uwagi na samych zawodnikach. Ich stylu gry, umiejętnościach, ale także wyglądzie na korcie. W obecnych czasach niewiele się zmieniło, wzrok kibiców skierowany jest na tych najlepszych, jak: Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray, Novak Djokovic. W damskim tenisie podziwiamy zawodniczki, jak: Maria Sharapova, Vicktoria Azarenka, Ana Ivanovic. W gronie największych gwiazd nie brakuje również polskiego akcentu: Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Caroline Wozniacki. Każde z tych wielkich nazwisk zdaje sobie sprawę, że gdyby nie regularny trening oraz profesjonalny sprzęt tenisowy renomowanych marek, jak: Head, Babolat, Wilson i Prince, sukcesy nie byłyby możliwe do osiągnięcia. A w grze, oprócz talentu i woli walki, liczy się każdy szczegół: rakieta do tenisa, naciąg, piłka, odzież, obuwie oraz akcesoria.

Roger Federer

Szwajcarski tenisista urodzony w Bazylei. W swojej karierze wygrywał wielokrotnie turnieje wielkoszlemowe, w 2012 został wicemistrzem olimpijskim w grze pojedynczej.Wywalczył również złoty medal w grze podwójnej - Pekin 2008. Uznawany przez wielu ekspertów za czołową postać w historii światowego tenisa.

Zobacz kolekcję »
Rafael Nadal

Hiszpański tenisista urodzony w 1986 roku. Dziewięciokrotny zwycięzca turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Pierwszy raz w 2008 roku objął fotel lidera rankingu ATP. Światowi eksperci tenisa uważają Rafaela Nadala, za najlepiej grającego tenisistę w historii na kortach ziemnych.

Zobacz kolekcję »
Victoria Azarenka

Reprezentantka Białorusi urodzona w Mińsku. Victoria Azarenka przygodę z tenisem rozpoczęła w stolicy Białorusi pod okiem swojej matki. Na swoim koncie ma dwa medale olimpijskie z Londynu: brąz w singlu oraz złoto w grze mieszanej.W 2012 roku Azarenka została liderką rankingu WTA Tour.

Zobacz kolekcję »
Maria Sharapova

Rosyjska tenisistka urodzona w 1987 roku w Niaganiu. Maria Sharapova wielokrotnie liderowała w rankingu WTA Tour. W 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobyła złoty medal. Jako jedna z nielicznych zawodniczek wygrała wszystkie turnieje wielkiego szlema.

Zobacz kolekcję »
Andy Murray

Szkocki tenisista urodzony w Londynie w 1987 roku. Zawodową karierę rozpoczął w 2005 roku. W tym czasie został mistrzem olimpijskim w grze singlowej – Londyn 2012. Triumfował również w turniejach wielkoszlemowych. W 2009 roku Szkot zajmował 2 pozycje w rankingu ATP.

Zobacz kolekcję »
Jo-Wilfried Tsonga

Tenisista reprezentujący barwy Francji urodzony w 1985 roku. Największym sukcesem Francuza jest zdobycie srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Londynie - 2012.W turniejach wielkiego szlema grał w finale Australian Open, półfinałach na Wimbledonie oraz w Paryżu.

Zobacz kolekcję »
Caroline Woźniacki

Reprezentantka Danii, mająca polskie korzenie. Karierę zawodowej tenisistki rozpoczęła w 2005 roku. Coraline w wieku 20 lat po raz pierwszy została numerem 1 światowego rankingu WTA. Najlepszymi wynikami w turniejach wielkoszlemowych Carliony były finały w US Open.

Zobacz kolekcję »
Ana Ivanovic

Tenisistka reprezentująca Serbię. Pierwsze kroki na korcie stawiała mają 5 lat. Karierę zawodowej tenisistki rozpoczęła w 2003 roku. Jej największym sukcesem było wygranie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros w wieku 21 lat. W 2008 roku Ana Ivanovic była liderką światowego rankingu WTA.

Zobacz kolekcję »
Novak Djokovic

Serbski tenisista urodzony w 1987 roku w Belgradzie. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii Serbii. W 2011 Novak po raz pierwszy zasiadł na fotelu lidera rankingu ATP. Djokovic w swojej karierze wygrywał już turnieje wielkiego szlema w Australii, Londynie oraz Nowym Jorku.

Zobacz kolekcję »
Agnieszka Radwańska

Najwyżej notowana reprezentantka Polski w historii rankingu WTA. Karierę zawodową rozpoczęła w 2005 i w tym samym roku wygrała juniorski Wimbledon. Rok później wygrała juniorski tytuł wielkoszlemowy na kortach w Paryżu. W 2012 roku zajmowała 2. miejsce w rankingu WTA Tour.

Zobacz kolekcję »
David Ferrer

Hiszpański weteran tenisowy urodzony w Walencji. W swoim dorobku zawodowym ma odnotowanych wiele wygranych turniejów z cyklu ATP World Tour. David Ferrer triumfował między innymi w Tokio, Acapulco, Walencji oraz Rio de Janeiro. W 2013 Hiszpan dotarł do finału turnieju Roland Garros.

Zobacz kolekcję »
Jerzy Janowicz

Reprezentant Polski urodzony w 1990 roku. Przygodę z tenisem rozpoczynał w wieku 5 lat. Jako junior dotarł do finałów turniejów wielkoszlemowych na Roland Garrosie oraz US Open. Do sukcesów może także zaliczyć zwycięsto w pucharze Hopmana w 2015 roku. W rankingu ATP najwyżej był na 14 miejscu.

Zobacz kolekcję »
pixel