adidas Barricade Novak PRO – buty na finał US Open!

Właśnie Novak szykuje się do wygrania kolejnego US Open, w finale zagra z Stanem, zapowiada się wyjątkowy mecz. Do testów tym razem, otrzymałem buta w którym to właśnie Novak będzie walczył o kolejny tytuł w Nowym Jorku. Zapraszam więc to recenzji !

WYGLĄD

Połączenie kolorów na duży plus, Novak Pro wygląda elegancko i jednocześcnie nowocześnie. Jak wszystkie modele sygnowane jego nazwiskiem posiadają logo Nole oraz jego podobiznę na języku.


WRAŻENIA Z GRY

Barricade Novak Pro technologicznie nie różnie się od standardowej 7, dlatego nie będę mocno opisywał jego pod kątem technologii, większość z nas ją już zna.

Barricade Novak Pro to przede wszystkim bardzo stabilny i wytrzymały but tenisowy, dla osób dużo biegających, których gra charakteryzuje się częstymi doślizgami (lepiej na korcie twardym). Gdy do tego wszystkiego dodam, że lepie jak jest to osoba o większej wadze, to wszystko nabiera sensu (lub po prostu wysoka).

Do testów otrzymałem buta z podeszwą uniwersalną (tylko taka jest w sprzedaży), dlatego podczas testów brałem to pod uwagę odczuwając nie zawsze kontrolowane doślizgi. Dla osób grających wyłącznie na mączce sugeruję poszukać buta z podeszwą tylko na mączkę.

W obecnym trendzie produkcji butów stawia się na jak największe obniżenie ciężaru, Novak Pro do lekkich nie należy, jednak noga dość szybko się przyzwyczaja i nie można go nazwać topornym. Zaprojektowany jest głównie dla osób ze szczupłą stopą i z normalnym podbiciem, tenisiści z szerszą stopą i wyższym podbiciem mogą mieć problem z ocieraniem kostki oraz nadmierną sztywnością w okolicy śródstopia.

Amortyzacja jest bardzo dobra, podczas upadków na piętę lub palce nie odczuwa się braku komfortu, a po intensywnej grze nogi nie bolą.

Już wiadomo dlaczego dalej adidas produkuje ten model, Novak raczej nie chcę go zmieniać, Barricade w tym przypadku jest idealnie skonstruowany na potrzeby Serba. Dlatego jeżeli choć w części :) udaje Ci się poruszać jak Novak, to koniecznie powinieneś przymierzyć ten model.

Test przeprowadził TENIS EXPERT Krzysztof Bratkowski

pixel