Test butów tenisowych adidas by Stella McCartney Barricade Boost 2017

Za sprawą sklepu tenisowego sportclub.com.pl oraz marce adidas w moje ręce wpadły najnowsze buty do tenisa adidasa by Stella McCartney Barricade Boost 2017. Gdy otworzyłam karton z butami od razu zakochałam się w tym modelu.


Wygląd i specyfika

Od razu po ich założeniu na stopę przekonała mnie ich stabilna postawa i niesamowite dopasowanie. Nie zwlekając ani chwili dłużej, ruszyłam od razu na kort żeby przetestować najnowsze dzieło, które wyszło spod rąk znanej projektantki Stelli McCartney. Jesteście ciekawi jak sprawdziły się na korcie podczas gry?

Konstrukcja butów tenisowych adidasa by Stella McCartney Barricade Boost jest bardzo komfortowa. Zero uciskania czy potrzeby rozchodzenia butów przed pierwszą grą na korcie. To co na pewno je wyróżnia od butów tenisowych, w których do tej pory grałam to zastosowana w nich technologia boostTM (znana z modeli butów do biegania), która doskonale usprawnia amortyzację i jak mówi sam producent „zwraca energię z każdym krokiem” – muszę powiedzieć że coś w tym jest! System Boost w butach tenisowych adidasa by Stella Mccartney Barricade to tak naprawdę tysiące widocznych kapsułek zbierających i oddających energię za każdym razem, kiedy stopa ma kontakt z podłożem.


Gra

Testowane buty do tenisa wrzuciłam od razu na „głęboką wodę” i postanowiłam w nich grać cały dzień zarówno podczas własnych treningów oraz tych, które prowadzę ze swoimi podopiecznymi. Byłam bardzo mile zaskoczona, że po blisko 8 godzinach, które spędziłam na korcie nie odczuwałam jakiegokolwiek dyskomfortu czy zmęczenia nóg - co zakładam możemy zawdzięczać dwuwarstowej cholewce i siateczce na wierzchu, które maksymalizują oddychalność. Buty są nad wyraz lekkie, więc z czystą przyjemnością grałam w nich na korcie i nawet nie myślałam wychodzić z nich poza kortem.

Nawierzchnia na której zwykle gram to clay i tu również nie mogę się „przyczepić” – buty tenisowe adidasa by Stella McCartney Barricade Boost się świetnie sprawdziły zarówno podczas odbić z poślizgu, dynamicznych zwrotów i  nagłych zmian kierunku biegu.


Podsumowanie

Podsumowując buty tenisowe damskie adidas by Stella McCartney Barricade Boost 2017 polecam każdej tenisistce zarówno początkującej jak i tym grającym zawodowo, które cenią sobie wygodę, komfort i nietuzinkowy wygląd. Moje serce już skradły!

Test przeprowadziła Iga Odrzywołek

pixel