Jak dobrać odpowiednią grubość rączki w rakiecie tenisowej?

2022-10-16
Jak dobrać odpowiednią grubość rączki w rakiecie tenisowej?

Rakieta tenisowa to podstawowy przedmiot przy nauce gry w tenisa. Każdy kto chce zaczynać przygodę z tą dyscypliną sportu, na początek musi się zmierzyć z wyborem odpowiedniej rakiety do tenisa. W zależności od tego czy kupujemy rakietę dla dziecka czy dla dorosłej osoby musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów rakiety do tenisa. Główne parametry które są kluczowe przy doborze idealnej rakiety dla gracza to:

- długość rakiety – określana w calach – dla najmniejszych dzieci 17 cali a dla dorosły 27 cali lub większe

- wielkość główki – najbardziej popularny rozmiar to 100cali kwadratowych.

- balans rakiety

- sztywność ramy – od sztywności ramy rakiety tenisowej bardzo dużo zależy w kwestii dynamiki oraz komfortu

Gdy już określimy jakie parametry techniczne ma mieć nasza nowa rakieta tenisowa, pozostaje jeszcze wybrać odpowiedni rozmiar rączki rakiety tenisowej. Dobranie odpowiedniej grubości rączki rakiety jest bardzo ważne, ze względu na pewny uchwyt który podczas gry w tenisa zapewni komfort i gwarancje płynnego uderzenia.

Jest kilka technik pomagających wybrać odpowiedni rozmiar rączki rakiety tenisowej do wielkości swojej dłoni. Jeden z nich prezentujemy na grafice poniżej – jest to najprostszy sposób i najbardziej skuteczny, dzięki któremu każdy z nas może określić rozmiar rączki rakiety do tenisa jakiej potrzebuje.

W tabeli poniżej przedstawiamy rozmiary rączek rakiet tenisowych seniorskich topowych producentów sprzętu tenisowego takich jak: BABOLAT, HEAD, WILOSN, YONEX, PACIFIC, PRINCE.TECNIFIBRE

Oznaczenie europejskie rozmiaru rączki rakiety tenisowejOznaczenie amerykańskie rozmiaru rączki rakiety tenisowej (obwód mierzony w calach)
G0 4
G1 4 1/8
G2 4 1/4
G3 4 3/8
G4 4 1/2
G5 4 5/8

Niezależnie od producenta rakiety tenisowej każda z nich powinna mieć dokładnie taki sam wymiar obwodu w zależności od grubości rączki. Jedyne co może być różne w zależności od producenta lub modelu rakiety do tenisa to kształt rączki.

Rączki w rozmiarze G0 oraz G1 to najcieńsze rączki w rakietach tenisowych i najczęściej wybierana przez juniorów lub kobiety z bardzo małymi i delikatnymi dłońmi.

Rozmiar rączki G2 w popularnych rakietach tenisowych najczęściej padają wyborem tenisistek z większymi dłońmi oraz przez graczy z małymi dłońmi.

Rakieta tenisowa z rączką oznaczeniem G3 to najczęściej wybierana grubość rączki w naszym sklepie tenisowym przez tenisistów z średnią wielkością dłoni.

Rączki o rozmiarze G4 i G5 w rakietach tenisowych seniorskich dedykowane są dla tenisistów z dużymi i bardzo dużymi dłońmi.

W naszym sklepie tenisowym dbamy, o to aby Klienci mieli jak największy wachlarz wyboru modeli rakiet tenisowych oraz możliwość wyboru odpowiedniego rozmiaru rączki tenisowej w konkretnie wybranym modelu rakiety do tenisa. Każdy z Klientów może liczyć na fachową pomoc naszych ekspertów, który chętnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące sprzętu tenisowego z oferty naszego sklepu tenisowego.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel