Często pomijane lub niedoceniane, naciągi tenisowe są tak samo istotne jak wybrana rakieta, ponieważ zapewniają znaczną część wydajności rakiety w kontakcie z piłką.
Jeśli jesteś wielkim graczem, który często psuje struny lub chcesz przedłużyć żywotność każdej struny, będziesz potrzebować trwałej opcji, która wytrzyma. W końcu zbyt częste restringowanie może stać się kosztownym nawykiem.
Niestety, nie wszyscy jesteśmy wystarczająco zbudowani, aby podkręcić temperaturę, kiedy tego chcemy. Być może chcesz uderzyć większym serwisem lub uderzeniami po ziemi, albo chcesz dodać trochę popu do bardziej elastycznej, zorientowanej na kontrolę rakiety tenisowej.
W miarę ewolucji tenisa, w skład którego wchodzą silniejsi gracze i bardziej agresywne oddawanie strzałów, kontrolowanie piłki staje się coraz ważniejsze.
Wielowłóknowe naciągi tenisowe składają się z setek lub tysięcy maleńkich mikrowłókien splecionych ze sobą, tworząc pojedynczą nić o właściwościach podobnych do naturalnego jelita, więc są fantastyczną, tańszą alternatywą.
Na dolnym końcu spektrum wydajności, syntetyczne naciągi jelitowe dają graczom dostęp do produktu wysokiej jakości bez wyższej ceny w postaci naciągów z naturalnego jelita, wielowłóknowych i poliestrowych.
W ciągu ostatnich 10–15 lat poliestrowe naciągi tenisowe stały się niezwykle popularne, umożliwiając graczom takim jak Rafael Nadal wykonywanie ogromnych cięć przy piłce i na nowo definiując nasze oczekiwania i możliwości związane z rotacją górną.
Jeśli chodzi o naciągi tenisowe, naturalne jelito jest jednymi z najlepszych (i najdroższych) na rynku i aż do lat 90. większość graczy uważała je za złoty standard, używany przez praktycznie wszystkich profesjonalistów.
Naciągi tenisowe poliestrowe należą do najlepiej sprzedających się. Niestety, wraz z ich rosnącą popularnością w ciągu ostatnich dwóch dekad, coraz więcej graczy cierpi na kontuzje ramion i dyskomfort, szczególnie w połączeniu ze sztywniejszą rakietą tenisową.
Kiedy gracze tacy jak Rafel Nadal są na tournee, jedną z najbardziej poszukiwanych cech tenisistów jest zdolność do generowania potężnej rotacji górnej.