Jak dobrać odpowiednią torbę do tenisa?

2022-12-04
Jak dobrać odpowiednią torbę do tenisa?

Każdy z nas wychodząc na kort, i patrząc na przeciwnika po drugiej stronie siatki myśli tylko o zwycięstwie. Aby do tego doprowadzić podnosimy swoje umiejętności poprzez trening siłowy, techniczny poprawiamy dynamikę. Czy tylko umiejętności są niezbędne do osiągnięcia sukcesu na korcie? Wiele osób uważa, że odpowiednio dobrany sprzęt do poziomu gry i umiejętność jego wykorzystania jest równie ważna jak dobry trening. W tym poradniku pomożemy Wam wybrać torbę tenisową idealną do waszych potrzeb.

Na początek kilka słów o materiałach, z których wytwarzane są torby na rakiety tenisowe. Najczęściej spotykanym materiałem są tworzywa sztuczne w połączeniu z bardzo trwałymi na otarcia i zarysowania materiałami syntetycznymi. Oczywiście w ofercie naszego sklepu tenisowego znajdziemy też termobagi wykonane z skóry naturalnej, których cena jest odpowiednio wyższa.

Torby tenisowe produkowane są w kilku wariantach pojemnościowych. Najmniejsze termobagi tenisowe pomieszczą do 3 seniorskich tenisowych rakiet plus dodatkowo małe akcesoria – najczęściej wybierane przez amatorów i osoby grające w tenis rekreacyjnie. Większa torba tenisowa pomieści od 3 do 6 rakiet tenisowych. Zazwyczaj taka torba posiada dwie osobne komory. Występuje jeszcze większa odmiana torby tenisowej mogąca przechować do 9 rakiet tenisowych. Większość producentów w bardziej pakowanych torbach stosuje osobną komorę do przechowywania butów tenisowych, aby zapach spoconego obuwia nie rozprzestrzeniał się po całej torbie. Największe torby tenisowe są najczęściej wybierane przez zawodowych graczy oraz przez trenerów, które mają co najmniej 3 komory oraz przechowają aż do 15 rakiet tenisowych.

Niektórzy rozpinając zamek w torbie tenisowej zastanawiają się czemu jedna komora wykonana jest z zwykłego syntetycznego materiału, a druga komora z srebrnego twardego materiału. Już wszystko objaśniamy, torba która ma komorę na rakiety tenisowe z termoizolacją właśnie będzie miała właśnie wyłożoną jedną komorę materiałem termicznym. To wszystko po to aby naciągnięte rakiety były przechowywane w odpowiedniej temperaturze i nie były narażone na zmianę właściwości. Tak torba tenisowa nazywane jest właśnie termobagiem.

Torby tenisowe dla amatorów oraz zaawansowanych graczy szukających profesjonalnego termobagu najlepszych tenisowych producentów znajdziecie w naszym sklepie tenisowym sportclub.com.pl

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel