Jak dobrać rakietę tenisową dla dziecka?

2022-09-18
Jak dobrać rakietę tenisową dla dziecka?

Rozpoczęcie przygody z nową dyscypliną sportową nie zawsze jest łatwe szczególnie w przypadku dzieci. Na początek trzeba wygospodarować wolny czas, znaleźć odpowiednie miejsce do uprawiania danej dyscypliny i co najważniejsze dobrać odpowiedni sprzęt sportowy.

Szczególnie ważne w przypadku amatorów jest dobranie idealnie dopasowanego sprzętu do potrzeb, umiejętności, wieku oraz warunków fizycznych. Źle dobrany sprzęt tenisowy może szybko zniechęci dziecko do dalszego rozwoju i uprawiania danej dyscypliny sportowej.

W naszym sklepie tenisowym sportclub.com.pl nasi dorady zawsze chętnie pomogą każdej osobie w wybraniu odpowiedniej: rakiety tenisowej, butów tenisowych, naciągu tenisowego, torby tenisowej, owijek tenisowych.

Osoba zaczynająca grać w tenis na pewno będzie miała największy problem z wybraniem odpowiedniej rakiety do tenisa. Wielu rodziców na pewno zastanawia się jak dobrać rakietę tenisową dla dziecka. W tym poradniku znajdziecie wskazówki i pomocne rady jaką rakietę tenisową juniorską wybrać.

W przypadku doboru rakiety tenisowej dla dzieci najważniejsze jest aby rakieta do tenisa juniorska nie była zbyt duża. Dla danego przedziału wzrostowego dziecka są przygotowane odpowiednie modele rakiet tenisowych juniorskich. Jeżeli dziecko mierzy około 120 cm wzrostu wtedy należy wybrać rakietę o długości 23 cali polecane modele rakiety tenisowych juniorskich: HEAD SPEED 23, BABOLAT DRIVE Jr23, YONEX EZONE 23 (210G) SKY BLUE.

Jeżeli dziecko jest już starsze i ma ok 150 centymetrów wzrostu, należy dobrać największą rakietę tenisową juniorską o długości 26 cali. Wtedy mamy pewność, że taka rakieta tenisowa juniorska będzie idealnym wyborem i pozwoli dziecku dalej rozwijać swoje umiejętności. W naszym sklepie tenisowym znajduje się wiele propozycji rakiet do tenisa juniorskich o długości 26 cali. Najczęściej wybierane modele to: YONEX VCORE 26 (250G) SCARLET, BABOLAT PURE AERO RAFA JUNIOR 26 2-giej generacji, HEAD SPEED JUNIOR 26.

Rakiety tenisowe dla dzieci różnią się od siebie również materiałem z jakiego jest wykonana rama rakiety oraz technologiami zastosowanymi dla poprawienia precyzji, komfortu oraz dynamiki uderzenia. Dziecięce rakiety tenisowe wykonane z kompozyty grafitowego to najbardziej popularna grupa rakiet, która jest w dobrej cenie,ale nie gwarantuje wysokiego komfortu gry ( np. nie tłumi tak dużej ilości drgań). Rakiety tenisowe dla dzieci wykonane z  grafitu przeznaczone są dla dzieci grających i trenujących regularnie chcący z każdym uderzeniem grać jeszcze lepiej i mocniej.

W ofercie naszego sklepu tenisowego znajdą Państwo bardzo bogatą ofertę dziecięcych rakiet tenisowych  wykonanych z kompozytu grafitowego znanych producentów takich jak BABOLAT, HEAD, YonexTecnifibre w bardzo atrakcyjnych cenach, oraz rakiety do tenisa dla dzieci z grafitu, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających juniorów.

Poniżej przedstawiamy tabelę według której należy kierować się przy dobrze rakiet tenisowych dla dzieci.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel