Naciąg Hybrydowy

2023-10-31
Naciąg Hybrydowy

Wyzwaniem, przed którym gracze musieli stawić czoła przez lata, jest to, że struny mają różne zalety i wady. Na przykład wielu graczy uzna, że ​​multifilamenty są zbyt mocne i pozbawione rotacji, podczas gdy poliestry są zwykle szorstkie dla ramienia.  

Aby zrekompensować zalety i wady różnych typów strun, gracze zaczęli łączyć struny, jeden zestaw dla struny głównej, a drugi dla poprzecznej, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów. Z biegiem czasu to podejście do naciągu hybrydowego stało się popularne wśród graczy na wszystkich poziomach.  

Warto też zaznaczyć, że hybryda może składać się z dwóch tych samych rodzaju strun – nie muszą to być dwa zupełnie różne typy.  

Chociaż możesz połączyć dowolne dwie struny, tworząc hybrydę, uważam, że BABOLAT Hybrydowy RPM BLAST + TOUCH VS  , paczkowana kombinacja, jest najlepsza.  

Dzięki niemu otrzymasz poliester RPM BLAST +  naturalny TOUCH VS, aby zapewnić wyjątkową równowagę pomiędzy komfortem, mocą, rotacją, kontrolą i wyczuciem.

Jeśli istnieje cecha charakterystyczna  hybrydowego zestawu naciągów, to fakt, że jest to wybór Rogera Federera – jednego z najlepszych graczy wszech czasów, jeśli nie najlepszego gracza w grze.  

Oczywiście, poza rozpoznawaniem nazw, połączenie tych dwóch wyjątkowych strun zapewnia wyjątkową równowagę odpowiednią dla szerokiego grona graczy.  

Przypominamy, że charakterystyka głównych naciągów będzie miała wpływ na wyczucie rakiety.  Jednocześnie uzyskasz bardziej miękkie odczucie i zwiększoną grywalność, korzystając z naturalnego instynktu Babolat.    

Moc  

Dzięki Natural Gut firmy Babolat zapewnia więcej niż wystarczającą moc. Nie jest to jednak przesadą, ponieważ BABOLAT RPM BLAST to struna o niższej mocy, która to równoważy.  

Komfort  

Trudno przebić tę kombinację dla graczy poszukujących doskonałego potencjału rotacyjnego i komfortu. Chociaż bez wątpienia możesz osiągnąć większy komfort dzięki  naturalnym strunom , kompromis w zakresie rotacji i kontroli jest znaczący. W rezultacie ta hybryda zapewnia to wszystko.  

Balans  

Najlepszą częścią hybrydowych konfiguracji naciągów jest połączenie tego, co najlepsze z dwóch światów, w naciągach tenisowych z naturalnego jelita i poliestru. W rezultacie otrzymujesz mieszankę cech każdej kategorii strun, co zapewnia graczom równowagę, jaką może zaoferować tylko konfiguracja hybrydowa.  

Kompromisy  

Naciąg hybrydowy z naturalnym jelitem i poliestrem to miecz obosieczny. Chociaż otrzymujesz mieszankę cech, nie uzyskujesz pełnych korzyści z żadnego typu łańcucha i ostatecznie spotykasz się gdzieś pośrodku. Dla wielu graczy jest to scenariusz idealny.  

Może to jednak sprawić, że inni będą chcieli. W szczególności gracze przyzwyczajeni do naciągów w całości poliestrowych mogą uznać, że BABOLAT Hybrydowy RPM BLAST + TOUCH VS ma zbyt dużą moc i brakuje mu rotacji i kontroli, dlatego podczas naciągania tej hybrydy należy wziąć pod uwagę te aspekty.

 

Możesz też przeczytać: Charakterystyka naciągów tenisowych

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixel