Naciąg naturalny

2023-11-10
Naciąg naturalny

Jeśli chodzi o naciągi tenisowe, naturalne jelito jest jednymi z najlepszych (i najdroższych) na rynku i aż do lat 90. większość graczy uważała je za złoty standard, używany przez praktycznie wszystkich profesjonalistów.  

Ku zaskoczeniu wielu graczy, producenci tworzą naturalne naciągi jelitowe, splatając ze sobą kilka pasm jelita krowiego.  

Ten typ naciągu sprawdza się dobrze, ponieważ oferuje idealny zestaw właściwości, w tym wyjątkową elastyczność, długotrwałe utrzymanie napięcia i komfort dla ramion. Za rok 2023 nagrodzilismy Babolat VS Touch jako najlepszy naturalny naciąg jelitowy.        

Najlepsze naturalne jelita - Babolat VS Touch  

W 1875 roku Pierre Babolat opracował pierwszą strunę tenisową wykonaną z owczych jelit, a ulepszone, bardziej wyrafinowane naturalne jelito Babolat, nad którym pracowali, aby je udoskonalić, pozostaje od tamtej pory premierą naturalnych naciągów tenisowych.  

Gracze przekonają się, że Babolat VS Touch zapewnia moc, komfort i czucie. Z biegiem lat naciągi poddano również niewielkim ulepszeniom i zmianom, aby zwiększyć ich trwałość i odporność na wilgoć, które w przeszłości były dwiema pułapkami wielu naturalnych naciągów tenisowych.  

Moc  

Bez dwóch zdań, naturalne jelita to najpotężniejsza struna na rynku, a VS Touch firmy Babolat stoi na czele swojej klasy.  

Komfort  

Naturalne elastyczne włókna Babolat VS Touch sprawiają, że sznurek zapewnia niezrównany komfort. Jednak ta struna jest wyjątkowa, ponieważ gra również bardzo wyraziście i nie traci swojego miękkości przy wyższych napięciach.  

Czucie  

Wisienką na torcie Babolat VS Touch jest niesamowite czucie piłki, nawet przy dużym napięciu, co pomaga w precyzji i połączeniu z piłką, zapewniając wyjątkowe czucie piłki.

Kompromisy  

Wadami Babolat VS Touch są rotacja i kontrola, które idą w parze. Nie dorównuje poziomowi rotacji, jaki uzyskasz dzięki wysokiej jakości zestawowi naciągów poliestrowych, a niektórzy gracze uznają je za zbyt mocne.  

Jednakże jedną z unikalnych cech naciągu jest to, że ich działanie nie pogarsza się przy wyższych napięciach, co jest świetnym sposobem na ograniczenie wbudowanej mocy w celu uzyskania większej kontroli.  

Na koniec warto zauważyć, że naturalne włókna tego naciagu będą się strzępić. Chociaż jest to powszechne w przypadku naturalnych jelit i multifilamentów, dla niektórych może to być odskocznią.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel