Naciąg poliestrowy

2023-11-14
Naciąg poliestrowy

W ciągu ostatnich 10–15 lat poliestrowe naciągi tenisowe stały się niezwykle popularne, umożliwiając graczom takim jak Rafael Nadal wykonywanie ogromnych cięć przy piłce i na nowo definiując nasze oczekiwania i możliwości związane z rotacją górną.

W przeciwieństwie do wielowłóknowych naciągów tenisowych, składających się z tysięcy mikrowłókien, naciągi poliestrowe są zazwyczaj monofilamentowe lub z pojedynczego stałego włókna.

Wielu graczy szuka naciągów poliestrowych ze względu na ich kontrolę, rotację i trwałość. Ma to jednak tę wadę, że nie są one tak wyrozumiałe i mogą być ostre dla ramienia.

Nasz wybór na najlepszy poliestrowy naciąg tenisowy na rok 2023 to MSV Focus Hex Ultra, które zyskały kultową rzeszę fanów i są niezwykle popularne na turniejach ATP i WTA.

Moc

MSV Focus Hex Ultra – jest duuuuużo MOCy

MSV jest zdecydowanie najbardziej dominującą marką poliestrowych naciągów tenisowych, a ich popularność wśród profesjonalnych i wyczynowych tenisistów na całym świecie świadczy o ich wydajności.

Bez wątpienia MSV Focus Hex Ultra jest przykładem tego, czego współcześni gracze oczekują od poliestru pod względem kontroli, rotacji i trwałości.

Ekscytującym rozwinięciem tego sprawdzonego poliestru jest mnóstwo nowych kolorów dostępnych w sprzedaży, w tym biały, czarny, niebieski, czerwony i limonkowy.

Przyjrzyjmy się niektórym funkcjom, które sprawiają, że MSV Focus Hex Ultra jest tak popularny, szczególnie wśród średnio-zaawansowanych i zaawansowanych tenisistów.

Kontrola

MSV Focus Hex Ultra zapewnia wyjątkową kontrolę bez utraty niezawodnego dotyku i czucia, co często jest wadą innych poliestrowych naciągów tenisowych.

W szczególności średniozaawansowani i zaawansowani gracze będą zachwyceni możliwością wykonywania dużych zamachów piłką bez utraty kontroli, szczególnie w połączeniu z jej zdolnością do generowania rotacji.

Co więcej, MSV Focus Hex Ultra zachowuje żywotność, dzięki czemu struna nie wydaje się słaba ani matowa.

Kręcić się

MSV Focus Hex Ultra zapewnia również doskonały potencjał wirowania, wspomagany przez zdolność szybkiego powrotu na miejsce.

Podobnie jak w przypadku większości naciągów poliestrowych, niższa moc pozwala graczom szybciej przyspieszyć główkę rakiety, aby wygenerować dodatkową rotację bez obawy, że piłka zostanie wysłana daleko.

Trwałość

MSV Focus Hex Ultra nie zawodzi w zakresie trwałości, jednej z cech charakterystycznych kategorii poliestru.

Nie tylko jest stosunkowo trudny do złamania, ale także doskonale utrzymuje napięcie, co pomaga wydłużyć ogólną żywotność strun.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel