TEST PIŁEK TENISOWYCH WILSON AUSTRALIAN OPEN

2016-10-19

Piłki Wilson AO cieszą się bardzo dużą popularnością i tym samym są jednymi z najczęściej używanych piłek zarówno przez zawodników jak i amatorów. Poniżej przedstawiam krótką charakterystykę tych piłek i moje wrażenia z gry. Testowane na nawierzchni twardej (hard court).

Pierwsze co zawsze przykuwało moją uwagę w piłkach Wilson to miękkie i komfortowe uczucie odbicia w momencie uderzenia. Nie ukrywam, że są to jedne z moich ulubionych piłek. Charakteryzują się bardzo przyjaznym i niezbyt wysokim kozłem dzięki czemu również amatorzy mogą czuć dużą satysfakcję z gry. Jeśli chodzi o wydajność tych piłek to ciśnienie po otwarciu puszki utrzymuje się na wysokim poziomie przez dłuższy czas.

Jednak mam tu na uwadze niewielką ilość godzin gry w przeciągu kilku tygodni. Natomiast inaczej to wygląda w przypadku osób trenujących kilka/kilkanaście godzin w tygodniu. Niestety piłki dość szybko się zużywają głównie poprzez utratę swojej puszystości. Jeśli chodzi o filc to nawet przy dużym nakładzie treningów charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością.

Momentami mam wrażenie, że piłki Wilson AO są cięższe od pozostałych jednak nie obniża to mojego komfortu gry. Z pewnością mogę polecić je zarówno zawodnikom jak i amatorom. Jest to również bardzo dobry wybór dla osób, które nie grają dość często i chcą by ich piłki utrzymały ciśnienie na wysokim poziomie przez jak najdłuższy czas.

Magdalena Kałasz – tester w "Tenis-expert I Blog", na kortach Sportoteka Puszczykowo

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel