Test rakiety tenisowej Wilson Ultra 103S

2016-04-20

Rakieta tenisowa 103S to kolejny sprzęt z serii Wilson Ultra. Jest ona przeznaczona dla zawodników średniozaawansowanych, mających średni zamach oraz lubiących grę z tyłu kortu. Co prawda ja do takich nie należę, ale pomimo tego, po kilku dniach testowania mogę napisać o niej wiele pozytywnych słów.

WYGLĄD

Wizualnie już na pierwszy rzut oka rakieta bardzo przypadła mi do gustu. Przemyślane rozmieszczenie kolorów, spokojna tonacja oraz przyjazne niebieskie odcienie na rakiecie do tenisa Wilson Ultra 103S powodują, że może się spodobać zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ponadto matowy odcień kolorów daje jeszcze bardziej elegancki efekt.

WRAŻENIA Z GRY

Już przy pierwszych odbitych piłkach doświadczyłam dużego komfortu gry. Odczuwałam miękkie i elastyczne odbicie, przez co moje uderzenia były bardzo precyzyjne. Waga 290g powoduje, że rakieta jest dostosowana do średniego zamachu. Jednak przy moim długim zamachu, również bez problemu kontrolowałam tor lotu piłki.

Rozmiar główki wynosi 103 cale (665cm2), więc sweet spot jest na wysokim poziomie. Dzięki balansowi skierowanemu na główkę (33,5cm) odczuwałam bardzo dużą dynamikę gry. Moje uderzenia były bardziej agresywne, ale pomimo tego nie czułam utraty kontroli nad piłką.

Z pewnością mogę również potwierdzić, że technologia Spin Effect przyczyniła się do zwiększonej rotacji piłek i tym samym poprawia uderzeń top spinowych. Dlatego uważam, że rakieta tenisowa Wilson Ultra 103S jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tenisistów lubiących grę z końca kortu. Otwarty układ strun (16x15) również potwierdza tę regułę. Z łatwością posyłałam głębokie piłki, a dzięki większej rotacji, zmniejszyłam do minimum ilość zagranych piłek w siatkę.


PODSUMOWANIE

Dzięki rakiecie tenisowej Wilson Ultra 103S piłki mogłam kierować z większą szybkością i nawet przy niedoprecyzowanym ustawieniu się, odczuwałam wysoką precyzję uderzeń. Rakieta wybacza więcej błędów, dlatego jest dobrym wyborem dla graczy średniozaawansowanych. Łatwa manewrowość pozwala na szybkie przechodzenie podczas wymian ze stylu defensywnego do agresywnych ataków.

Magdalena Kałasz – tester w "Tenis-expert I Blog", na kortach Sportoteka Puszczykowo

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel