Test rakiety tenisowej Yonex Ezone DR100

2016-01-26

Rakieta do tenisa Yonex Ezone DR 100 to rakieta, którą otrzymałem od dystrybutora marki, dzięki współpracy ze sklepem tenisowym sportclub.com.pl. Ramą tą grają między innymi Martina Hingis i Belinda Bencic, a twarzą modelu jest kontrowersyjny, młody zawodnik Nick Kyrgios. Do tej pory prywatnie grałem praktycznie każdą marką rakiet oprócz Yonexa, dlatego z ciekawością podszedłem do tego testu.

WYGLĄD

Cóż więcej pisać o wyglądzie, rakieta przywołuje wszystkie pozytywne skojarzenia z Japonią, w której są produkowane topowe ramy Yonexa. Wyjątkowa staranność o każdy szczegół, gromety, kształt ramy, a także malowanie - w tej rakiecie wszystko jest dopracowane. Bardzo nowoczesna kolorystyka, połączenie czarnego matu, z białym, srebrnym oraz najbardziej widocznym żółtym. Choć jak dla mnie ten kolor to połączenie żółtego z zielonym i złotym.

WRAŻENIA Z GRY

Najbardziej charakterystyczny dla Yonexa jest Isometric, kształt główki zaprojektowany tak, aby zapewniał jeszcze większy sweet spot. Nie jest to nowy element, ale za to bardzo istotny. W tym modelu postawiono też na większe gromety pozwalające ograniczyć negatywne drgania podczas uderzeń niecentrycznych . W czasie gry czuć, że punkt czystego odbicia jest większy, co dla mnie jest ważne, szczególnie przy backhandzie, nad którym jeszcze muszę popracować.

Dodatkowo bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie długość rączki i kształt ramy tuż przy niej. Spokojnie można nawinąć więcej owijki, dzięki czemu osoby z dużymi dłońmi nie będą miały problemu z oburęcznym backhandem. Rakieta tenisowa Yonex Ezone DR100 jest dynamiczna, stabilna i pozwala grać bardzo agresywnie z dużym czuciem. Balans 32 cm bez naciągu, a w okolicy 33 cm z naciągiem, pozwala nadać piłce dużo rotacji, przy szybkim, średnim zamachu.

Połączenie stabilności oraz dynamiki jest szczególnie zauważalne przy returnie, gdzie mamy mało czasu na reakcję i często musimy zmieniać swoją decyzję.


PODSUMOWANIE

Rakieta do tenisa Yonex Ezone DR100 zaprojektowana jest dla nowoczesnych, wszechstronnych tenisistów, którzy potrzebują kompleksowej ramy. Daje dużo możliwości, nie ograniczając naszej gry. Polecam ją przede wszystkim dla osób grających oburącz. Więcej miejsca dla dłoni zwiększa komfort gry i jednocześnie pozwala lepiej wykorzystać jej potencjał.

Dodatkowo, producent pomyślał o możliwości podłączenia jej do Sony Smart Tennis Sensor, który montujemy w stopce rączki. Tradycja, nowoczesne technologie i wysoka jakość – to właśnie Yonex z kraju kwitnącej wiśni.

Test przeprowadził TENIS EXPERT Krzysztof Bratkowski na kortach tenisowych Family Garden

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
pixel